info@sample.com 0212595995
  مهمترین ابزارهای نظافت منزل
  ایزارهای نظافت منزل

  لوازم ضروری نظافت منزل

  نظافت کار دشوار و زمانبری است. این را همه می دانیم!

  ولی انسانها در طول زمان سعی در ساده سازی امور داشته اند. به طور مثال پیش از این از ذغال سنگ برای تولید گرما استفاده میشد ولی طی سالها و با پیشرفت جوامع انسان ها روش های دیگری را جایگزین کرده اند که یکی پس از دیگری در زمان خود پیشرفته ترین روش بوده است. در رابطه با همین مثال، امروزه پکیج و اسپلیت و سیستم های گرمایشی فوق پیشرفته جایگزین ذغال سنگ شده است.

  این موضوع در رابطه با نظافت و متدهای نظافتی نیز صادق است. نظافت منزل امری ضروری است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد؛ چرا که ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی و روحی اهالی خانه دارد.

  در ابتدا کار نظافت طاقت فرسا بود و تجهیزات کافی وجود نداشت در نتیجه زمان و انرژی زیادی طلب می کرد. اما امروزه تجهیزات مختلف با کاربری های مختلف علاوه بر اینکه کار را ساده می کند؛ نظافت را لذتبخش می سازد. دیگر زمان آن گذشته که کار نظافت را با زور بازو انجام می دادند. در حال حاضر با تهیه بهترین ابزارهای نظافتی  با چشم بر هم زدن همه جا تمیز و براق می شود.

  هدف از انتشار این پست بررسی همین ابزارهای نظافت منزل است که کار نظافت را ساده می کند.

   

  دستکش پلاستیکی و ماسک

  هیچ چیز مهمتر از سلامتی انسان نیست. حتی نظافت! یک نظافتچی حرفه ای هیچگاه لوازم ایمنی خود را فراموش نمی کند. استشمام و تماس مستقیم دست با مواد شوینده در دراز مدت صدمات جبران ناپذیری به پوست و دستگاه تنفسی وارد می سازد.

  جارو

  جارو

  یکی از کاربردی ترین وسیله در لیست ابزارهای نظافت منزل جارو است.

  اولین مرحله از نظافت کف، جاروکشی است.  به وسیله ی جارو تمامی گرد و خاک ها، مواد ریز و ذرات گرد و غبار جمع شده و این فرآیند تی کشیدن را بسیار ساده و کارآمدتر می کند.

  هیچ وقت در تنبلی و کمبود وقت، جاروکشی را نادیده نگیرید. اگر بدون جارو کشیدن سروقت تی بروید؛ فقط زباله ها و گرد  و غبار را از طرفی به طرف دیگر منتقل می سازید. اینکار از حالت اولیه هم بدتر است و تمام زحمات شما را بی نتیجه می کند.

  جاروها انواع مختلفی دارند که هریک بنابر کاربری خود؛ مصارف گوناگونی دارند.

  جاروبرقی: که مناسب جارو کشیدن سطوح پوشیده شده به وسیله ی فرش و موکت است.

  جاروبرقی صنعتی: مناسب مکان های عمومی و بزرگ.

  جارو و خاک انداز: در دو ارتفاع دسته بلند و کوتاه که برای سطوح سنگی و سرامیکی و کفپوش در منازل و محیط های کوچک کاربرد دارد. جاروهای دسته بلند این امکان را فراهم می آورد تا بدون نیاز به خم و راست شدن و در حالت ایستا کار جاروکشی را انجام دهید.

  تی و انواع الیاف تی

  تی / زمین شوی

  بهترین یار و همراه شما در پاک کردن لکه های کف تی و زمین شوی ها هستند. معمولا جنس الیاف سری تی ها از مایکروفایبر، پارچه حوله ای و یا اسفنجی است. هر کدام از این الیاف توانایی بالایی در جذب آب و پاک کردن لکه ها دارند و معیار انتخاب آنها متناسب با محیط و شرایط می باشد.

  تی دو هدف را دنبال می کند: پاک کردن لکه های کف (تی مرطوب)، جمع و خشک کردن آب روی کف (تی خشک). بیشترین کاربرد تی ، حالت مرطوب برای پاک کردن لکه هاست. برای این منظور نیاز به آب و محلول شوینده است تا چربی و آلودگی ها پاک شود.

  فرقی نمی کند از چه جنس تی استفاده می کنید. حوله ای، اسفنجی یا میکروفایبر؛ در زمان تی کشی هر زمان حس کردید که الیاف تی کثیف شده و آب آلوده از آن خارج می شود و یا قدرت تمیز کنندگی آن کم شده؛ نیاز به شستشوی سری است. زمین شوی های همراه با سطل با قابلیت چرخشی این فرآیند را بسیار ساده تر می کنند اما به نسبت گران تر هستند.

  در انتهای کار سری تی را با آب گرم و صابون بشویید و برای خشک شدن آن را مقابل نور مستقیم خورشید قرار دهید تا تمامی میکروب های آن از بین رود.

  همانطور که اشاره کردیم تی ها انواع مختلفی دارند و هر یک مناسب محیط های خاصی است. به طور مثال تی های اسفنجی و حوله ای برای منازل و محیط کارهای کوچک مناسب اند. تی های چرخشی برای مساحت های نسبتا بزرگ کاربرد دارد و برای مکان های عمومی مثل مراکز خرید و فرودگاه ها و … این تی ها پاسخگو نیستند و باید به سراغ ابزارهای نظافت صنعتی رفت.

   

  اسکرابر

  اسکرابر یک ابزار نظافت منزل نیست اما به عنوان ابزارهای نظافت در محیط های عمومی بکار می رود.

  اسکرابر یک کف شوی صنعتی فوق العاده کاربردی برای تی کشیدن سالن های بزرگ و مکان های عمومی است که فرآیند شستن و خشک کردن را به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهد.

   

   

  تی آب جمع کن

  بخش های مختلف از کف مثل کف حمام و توالت و آشپزخانه دارای چاه و راه آب است و این کار نظافت را ساده می کند به این صورت که دیگر نیازی به تی کشیدن نیست. یک سطل آب و کمی شوینده تمام سطوح را در کسری از ثانیه تمیز می کند. اما حال نیاز به تی آب جمع کن داریم تا آب را جمع کند و درون راه آب هدایت کند. تی های آب جمع کن بدون برجای گذاشتن قطره ای آب، تمام کف را خشک می کند.

  تی آب جمع کن

  دستمال، اسکاچ، اسفنج

  کاربردی ترین و در دسترس ترین ابزارهای نظافتی دستمال ها و اسفنج ها هستند. دستمال ها با فناوری نانو نسبت به دستمال های معمولی قدرت بالایی در لکه بری دارند، از خود پرز و رد بر روی شیشه و پنجره برجای نمی گذارند، دیرتر کثیف می شوند، میکروب کمتری میگیرند و با شستشو به راحتی تمیز می شوند.

  اسکاچ بهترین یار در هنگام شستشو ظروف است. برای شستن ظروف تفلون، چدن، پیرکس و بلور از اسکاچ های نرم استفاده کنید و اسکاچ های سیمی و سخت را برای قابلمه های رویی، مسی، آهنی استفاده کنید.

  برای شستن سطوح سینک ظرفشویی و دیوارها اسفنج ها بهترین انتخاب اند.

   

  اسفنج ظرفشویی

  برس ها

  برس ها با ریشه های پلاستیکی بهترین ابزار جهت تمیز کردن سطوح جرم گرفته است. برس ها انواع مختلفی دارند و به مقاصد مختلفی استفاده می شوند. برس توالت برای پاک کردن جرم های سنگ و سرامیک توالت، برس فرش برای پاک کردن لکه مو و نخ و الیاف چسبیده به فرش، برس مبلمان،برس پرزگیر لباس و مسواک جهت تمیز کردن و جرم گیری کردن درزهای کوچک کاربرد دارند.

   

  سطل آب

  ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین ابزارهای نظافت منزل است. در حین نظافت پنجره، شیشه ها، دیوارها، درب، کف، شستشو ماشین  و … قطعا به یک سطل آب کنار دستتان نیاز دارید. استفاده از سطل آب در کاهش مصرف آب به طرز چشمگیری موثر است.

   

  منتشر شده توسط وب سایت هوم کلین متخصص در زمینه ی نظافت منزل در کرج و تهران

  درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید