info@sample.com 0212595995
برق انداختن کتری و قوری
برق انداختن کتری و قوری

برق انداختن کتری و قوری و چای سازهای استیل موضوع صحبت امروز بخش ” نظافت به سبک من ” وب سایت هوم کلین است. کتری استیل همیشه مورد حمله ی آبه؛ از داخل به واسطه ی رسوب و از بیرون به واسطه ی لکه های به جا مانده از قطرات آب که این قطرات از خودشون آثاری به جای می گذارند که ظاهر اون رو تحت تاثیر قرار میده. همچنین رسوبات آب درون کتری روی مزه آب تاثیر می ذاره و این اصلا خوشایند نیست. هر کسی برای نظافت منزل خودش سبک خاصی داره. برای آشنایی با سبک من برای حل این مشکل ادامه ی این پست رو مطالعه کنید.

رسوب کتری

اول از همه به سراغ رسوب زدایی درون کتری میریم. من از ترکیب جادویی آب و سرکه استفاده می کنم. فقط کافیه مقدار مساوی آب و سرکه را درون کتری بریزید و اجازه بدید به نقطه ی جوش برسه. مدت زمان جوشیدن آب و تعداد دفعاتی که باید اینکار تکرار بشه کاملا بستگی به میزان رسوب و درصد شدت اون داره. هرچه رسوب ضخیم تر و قدیمی تر، تعداد دفعات بیشتر.

خب! بعد از اینکه کتری با آب و سرکه جوشید، صبر می کنم تا سرد بشه و بعد با سیم ظرفشویی درون کتری رو می شورم. ممکنه بوی سرکه درون کتری مونده باشه که راه حل من اینکه  یک شب تا صبح در کتری رو باز می ذارم تا بوی سرکه بپره. برای اطمینان بیشتر هم روز بعد قبل از استفاده از کتری، درون کتری آب میریزم و بعد از اینکه جوشید آب رو دور می ریزم.

حالا دیگه کتری تمیز و آماده است بدون ذره ای رسوب و ذره ای بوی سرکه. اینکار رو برای چای ساز و سماور هم می تونید انجام بدید.

لکه های بدنه کتری

حالا نوبت به بدنه ی خارجی کتری می رسه. وقتی قطرات آب روی کتری استیل بخار میشه، از خودش رد به جا میگذاره. برای رفع این مشکل از سیف کرمی استفاده می کنم. مقداری از سیف کرمی رو با دستمال، بر روی بدنه ی کتری می کشم. بعد از چند دقیقه و با مایع ظرفشویی و اسکاچ کتری رو می شورم.

حتما حتما حتما بعد از شستن کتری رو خشک کنید تا دوباره لکه های آب سرو کله اشون پیدا نشه.

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید