info@sample.com 0212595995
  برنامه نظافت اتاق خواب
  برنامه نظافت اتاق خواب

   اتاق خواب محلی که ما برای خوابیدن و استراحت کردن از آن استفاده می کنیم پس اگر نامرتب به هم ریخته و بدبو باشد عملا کسب آرامش مختل می‌شود و بیشتر از آن که به آرامش ذهنی و جسمی برسیم دچار استرس و اضطراب  میشویم. از طرفی در طول روز و هفته آن قدر زمان و انرژی نداریم که صرف نظافت اتاق خواب کنیم. بنابراین در این مقاله نکاتی را که با رعایت آن می توان اتاق خوابی همیشه تمیز داشت را عنوان کرده ایم.

  اول از همه این نوید را به شما می دهیم که لازم نیست ساعات طولانی را به این کار اختصاص دهید. با رعایت نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم در کمتر از ۱۵ دقیقه آن را نظافت کنید.

  نظافت اتاق خواب

  نظافت اتاق خواب به قدری زیاد است که به راحتی خودتان از پس آن بر می آیید و نیازی به شرکت های نظافت منزل در تهران نخواهد داشت. در ادامه در این مقاله همراه باشید تا با رعایت برخی از نکات بتوانید بودجه ای که برای نظافت توسط نظافتچی را برای این کار اختصاص داده اید ذخیره کنید.

   برای اینکه اتاق خواب همیشه تمیز به نظر برسد؛ نیاز به یکسری ابزار دارید. سبدهای نظم دهنده برای کمد و کشوها و همچنین قرار دادن سطح زباله در اتاق کمک بسیاری در نظم دهی و نظافت بهتر اتاق می کند.

  ارگانیزر کشو و کمد

  سبد های نظم دهنده و ارگانیزر در مدل ها و ابعاد مختلف وجود دارند که با قرار دادن در کشو  و کمد لباس ها می توانید هر لباسی را به طور مرتب سر جایشان قرار دهید با این کار دیگر به هم ریختگی داخل کشو و کمد اتفاق نمی افته و هر چیزی سر جای خودش قرار دارد.

  سبد های ارگانیزر برای لباس های تمیز و چیده شده درون کمد و کشو بهترین راه حل است اما با لباس های کثیف چه کنیم؟ آنها را گوشه ای از اتاق تلنبار کنیم یا درون لباسشویی نگه داری کنیم؟ قطعا نگهداری لباس های آلوده و چرک در فضای محدود و بسته ی لباسشویی بزرگترین اشتباهی که می‌توانید انجام دهید. این حالت لباس ها به سرعت قارچی خواهند شد. پس بهترین کار استفاده از سبدهای رخت چرک است. آنها را در ابعاد مختلف تهیه کنید و لباس ها را متناسب با دسته بندی خاص درون آنها قرار دهید به طور مثال این دسته بندی می تواند به این شکل باشد که یک سبد برای لباس های سفید و لباس های روشن، سبدی برای لباس های رنگی، و یک سبد برای لباس زیر. از سبد های کوچکتری هم می‌توانید برای جوراب ها در نظر بگیرید.

  هفته ای دو روز را برای شستشو لباس ها تعیین کنید. پس از هر بار شستشو، آنها را پس از خشک شدن به خوبی تا بزنید. این کار وقت زیادی را از شما نمی گیرد ولی اگر لباس ها را پس از شستن روی هم تلنبار کنید تا بلکه یک روز فرصت کنید و آنها را تا بزنید؛ علاوه بر اینکه وقت بیشتری از شما می‌گیرد؛ کمد شما در این فاصله زمانی نامرتب و شلوغ است.

   استفاده از سطل زباله برای همیشه تمیز نگه داشتن اتاق بسیار موثر است. دستمال ها و کاغذها هر چه از نظر شما زباله است را اطراف اتاق رها نکنید. آنها را درون سطل بریزید و سپس در هفته یک بار آن را خالی کنید.

  تمام موارد فوق یک نظم دهی کلی به کمد لباس و اتاق بود حال به سراغ کارهایی می رویم که با انجام آنها به صورت روزانه اتاق شما تمیز، خوشبو و مرتب جلوه می کند.

  نظافت روزانه اتاق خواب

  وقتی از نظافت روزانه صحبت می‌کنیم نگران نباشید که باید کارهای سخت و زیادی انجام دهید. خیر! کارهای روزانه در واقع بیشتر کارهایی که مانع از کثیف شدن اتاق است؛ تا اینکه اسپری و دستمال به دست بگیرید و به جان اتاق بیفتید.

  از اول صبح زمانی که از خواب بیدار می شوید؛ شروع می کنیم. پس از شستن دست و صورت به سراغ تخت خواب بیاید و آن را مرتب کنید. اینکار بیش از ۲ دقیقه وقت شما را نمی‌گیرد. خب ۵۰ درصد کار تمام شد. ظاهر و مرتب بودن تخت به قدری در مرتب جلوه کردن اتاق نقش دارد به طوری که اگر آن را مرتب نکنید اما ساعتها را صرف وقت نظافت اتاق خواب کرده باشید؛ همچنان این تمیزی به چشم نخواهد آمد به اتاق شما به هم ریخته جلوه خواهد کرد.

  مرتب کردن تخت

  زمانی که لباس هایتان را تعویض می کنید لباسهای چرک را روی تخت یا روی صندلی نندازید. آنها را مستقیما به درون سبد رخت چرک مخصوص خودش بندازید. این کار این کار وقت زیادی از شما نمی گیرد ولی تاثیر زیادی در نظافته اتاقتون دارد.

   اگر در اتاق خواب خود میز کار دارید؛ مجلات و کاغذ ها و اسناد و مدارک خود را به پس از هر بار استفاده درون نگهدارنده های مجله قرار بدید تا به هم ریخته و نامرتب نباشد. کتاب و دفتر و سررسید های خود را درون کتابخانه و شلف قرار دهید.

  نگه دارنده مجله

  اینها تمام کاری بود که شما به صورت روزانه باید انجام بدید. تمام اینها وقتی از شما نمی گیرد اما رعایت همین نکات کوچک باعث میشود تا اتاقتان همیشه مرتب و تمیز باشد.

  نظافت هفتگی اتاق خواب

  نظافت اتاق خواب تنها به این کارها ختم نمی شود. برای نظافت کلی تر نیاز به اختصاص یک روز در هفته داریم تا اتاق را کلی تر و اساسی تر نظافت کنیم. اما اگر نظافت روزانه را رعایت کرده باشید کار شما در نظافت هفتگی بسیار ساده است؛ تنها ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان لازم است تمام کارها را انجام بدید. ابتدا به سراغ ملحفه های تخت بروید. آنها را جدا کنید و درون لباسشویی بریزید. در همین موازات که لباسشویی کار شستشوی لباسها را انجام می‌دهد؛ یک دستمال و اسپری بردارید و تمام سطوح و آینه  را دستمال بکشید و گردگیری کنید.

  شستشو ملحفه ها

  با جاروبرقی محل هایی که در دسترس هستند و توسط اشیا اشغال شده است را جارو بکشید لازم به جابجایی وسایل نیست. صرفا جاهایی که مشخص هستند در نظافت هفتگی کفایت می‌کند.

  پس از اینکه کار شستشو لباس و ملحفه ها تمام شد و خشک شدند با صبر و حوصله آنها را تا بزنید و سر جای خود قرار دهید.

   تمام!

  حال همه جا مرتب است. درون کمدها، داخل کشوها، روی تخت، روی میز، زمین و…

  اتاق خواب مساحت زیادی ندارد و نظافت آن وقت گیر نیست اگر روزی ۵ دقیقه صرف مرتب کردن و هفته ای ۱۵ دقیقه صرف نظافت کلی کنید همیشه اتاقتان از تمیزی برق می زند.

  درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید