info@sample.com 0212595995
  سوال و جواب: سطوح آشپزخانه را با چی نظافت کنیم؟
  سطوح آشپزخانه را با چی نظافت کنیم؟

  سطوح آشپزخانه را با چی نظافت کنیم؟ این سوال خیلی از دوستان به خصوص افرادی که به تازگی زندگی مستقل رو شروع کرده اند و با مسئولیت نظافت منزل آشنا شده اند یا خانم های تازه عروس هست.

  نظافت سطوح

  سطوح آشپزخانه از اونجایی که دائما در تماس با ظروف، مواد غذایی و دستها هستند؛  باید همواره ضدعفونی و تمیز باشد و در عین حال اثرات منفی شوینده های شیمیایی  بر روی سطوح باقی نماند چرا که در اثر تماس با بدن و مواد غذایی و ورود به بدن انسان موجب مسمومیت و بیماری می شود.

  من معمولا برای نظافت منزل و سطوحی مثل روی کابینت، میزکار آشپزخانه، کانتر و میزغذاخوری از یک محلول دست ساز و خانگی استفاده می کنم. ترکیبات این محلول شامل: آب + سرکه سفید (که خاصیت ضدعفونی کنندگی بالایی داره و مواد سمی ندارد) + چند قطره مایع ظرفشویی + مقداری وانیل. این ترکیب را درون ظرف اسپری پلاستیکی که تمام فروشگاه های پلاسکو موجود دارند می ریزم.

  سوال:

  استفاده از وانیل ضروری است؟

   آیتم وانیل اختیاری و کاملا دلخواه است و من برای عطر خوشش از آن استفاده می کنم. شما می توانید این آیتم را حذف کنید و یا از عصاره , اسانس پرتقال، لیمو، قهوه و … که براساس سلیقه ی هر فرد متفاوت است؛ استفاده کنید.

  بجای سرکه سفید می شود از سرکه سیب طبیعی استفاده کرد؟

  بله ممکنه.

  از این محلول خانگی می توان برای تمیز کردن کابینت های گلاس و وسایل سیلور استفاده کرد؟

  بله ممکنه چون ترکیبات قوی و مضر ندارد و یک محلول شوینده ملایم است.

   

  نظافت شیشه و آینه

  برای نظافت شیشه و آینه من از اسپری های شیشه پاکن استفاده می کنم که موثرتر و بهتر اند.

  برندهای مختلفی از اسپری های شیشه پاکن در بازار موجود است و به طور کلی کارایی یکسانی دارند و تنها تفاوت آنها در رایحه های مختلفی است که عرضه می شوند. البته رایحه ی اسپری ها چندان ماندگار نیستند و به سرعت از بین می روند.

  دستمال

  من برای هر قسمت از نظافت خانه از دستمال های جداگانه و مخصوصی استفاده می کنم و برای تشخیص بهتر براساس رنگ بندی اونها را دسته بندی می کنم. بکار گیری رنگ های مختلف برای حفظ روحیه در زمان نظافت هم خیلی موثره. من از پرز ناشی از دستمال های معمولی در زمان دستمال کشی ابدا و اصلا خوشم نمیاد برای همین از دستمال های میکروفایبر و ضد پرز استفاده می کنم که طول عمر بالایی هم دارند.

  در نهایت پس از اتمام کار دستمال ها را با آب ولرم و مایع ظرفشویی می شورم. در صورتی که روی دستمال لکه هایی به جامونده باشد و از محلول آب ولرم و صابون استفاده می کنم و بعد از یک الی دو ساعت دستمال رو آبکشی می کنم.

  سوال:

  از چه برند دستمالی استفاده می کنی؟

  من از دستمال های میکروفایبر مارک ناژه استفاده می کنم. این دستمال های مخصوص سطوح و مخصوص شیشه و مدل معمولی دارند.

  منبع: وب سایت رسمی هوم کلین

  2 Comments

  • Leila

   از عصاره ی وانیل استفاده کنیم یا از عطاری ها تهیه کنیم بریزیم تو محلول؟

   • admin1

    هر دو روش ممکنه. اسانس های وانیل تو بازار موجوده که قیمت مناسبی هم داره راحتتر هم هست.
    از عطاری ها هم می تونید تهیه کنید که بهتره ساقه اش رو بذارید تو اسپری. پودر وانیل به خوبی حل نمیشه و ممکنه در لوله و قسمت خروجی اسپری رو مسدود کنه.

  درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید