info@sample.com 0212595995
نظافت به سبک شادی
نظافت به سبک شادی

امروز میخوام راجع به مشکلی صحبت کنم که همه حتی یکبار تو زندگی باهاش درگیر بودند و اون هم گرفتگی لوله ها و راه آبه. راه آب سینک ظرفشویی و به خصوص حمام به دلایل مختلفی از قبیل گرفتگی در اثر گیر کردن مو درون لوله ها و مواد زایدی که در به طور ناخواسته وارد چاه می شوند و باعث مسدود شدن و گرفتگی لوله ها میشه؛ پیش میاد.

معمولا محل این گرفتگی و تجمع مواد زاید در قسمت زانویی لوله ها است که عبور این مواد از این مسیر سختتره. علائمی که نشانه از گرفتگی راه آب و لوله ها داره خیلی واضع و مشخصه. فقط کمی دقت لازم داره. معمولا اگر آب به کندی از راه آب خارج بشه و به ایجاد یک حوضچه کوچیک اطراف راه آب منجر بشه بی شک لوله ها دچار گرفتگی شدند.

گرفتگی لوله ها سطوح مختلفی داره. این گرفتگی میتونه سطحی باشه یا میتونه شدید و دردسر ساز. در شرایط شدید و حاد گرفتگی لوله ها باعث برگشت آب به بالا میشه. اصطلاحا میگیم آب بالا زده. این میزان از گرفتگی با روش های خانگی قابل حل نیست و تنها راه حل آن مراجعه به مراکز تخصصی لوله بازکنی است که با استفاده از دستگاه هایی مخصوص مشکل رو به صورت قطعی حل کنند. اما اگر گرفتگی سطحی باشه راه حل های ساده تری پیش روعه.

فراموش نکنید گرفتگی های سطحی اگر نادیده گرفته بشه و راه حلی براش پیدا نشه در مدت زمانی کم منجر به گرفتگی شدید میشه و اونوقت روش های ساده و در دسترس، هیچ کمکی نمی کنه.


روش شادی برای حل این مشکل

من روش مخصوص به خودم رو دارم و خیلی هم موثره و واقعا ازش جواب گرفتم. محلول های شیمیایی صنعتی راه حل من نیست چرا که معتقدم این مواد به مرور باعث تخریب بافت لوله ها میشه. درسته که ظاهرا مشکل رو حل میکنه اما بعد از مدتی مشکلی بزرگتر سر راهتون قرار میده و اون هم ترکیدگی لوله ها است.

روش مخصوص من اینه: یه کوچولو در حد دو قاشق غذاخوری نرم کننده مو رو درون راه آب می ریزم. بعد از ۱۵ ثانیه یک کتری آب داغ رو آروم آروم خالی میکنم.

برگرفته از صفحه دوست عزیز: shadi_life_style

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید