info@sample.com 0212595995
نظافت لباسشویی به سبک عسل
نظافت لباسشویی

نظافت لباسشویی

ما همیشه از لباسشویی برای شستن و تمیز کردن لباس های کثیف استفاده می کنیم و این تصور رو داریم که لباسشویی تمیزه اما لباسشویی هم نیاز به نظافت داره درواقع تمیزی لباس ها به تمیزی لباسشویی بستگی داره بنابراین نظافت و ضدعفونی کردن لباسشویی مانع از تکثیر و رشد قارچ و باکتری درون البسه خواهد شد. علاوه بر این باید از بو گرفتن ماشین جلوگیری کرد در غیر اینصورت لباس ها بوی ناخوشایندی خواهند گرفت. پس در برنامه ی نظافت منزل باید نظافت لباسشویی رو هم قرار داد.

لاستیک لباسشویی

یکی از کارهای نظافتی که پس از هربار استفاده از ماشین لباسشویی باید انجام بدید؛ خشک کردن لاستیک آن است. به مرور و طی استفاده های مکرر لاستیک لباسشویی جرم میگیره و باید جرمگیری بشه. مهمترین قسمت نظافت ماشین لباسشویی لاستیک اونه (قسمت پلاستیکی در که به عنوان واشر عمل میکنه و اجازه خروج آب به بیرون رو نمیده)این قسمت پس از هربار استفاده از ماشین باید تمیز و خشک بشه. هیچ وقت این قسمت رو به حال خودش رها نکنید چرا که لایه لایه بودن آن باعث میشه تمامی قسمت ها به خوبی خشک نشه و باعث تولید قارچ و بو گرفتگی ماشین بشه.

خشک کردن لاستیک لباسشویی

تهیه محلول خانگی

برای تمیز کردن لباسشویی نیازی به شوینده های شیمیایی نداریم. من برای اینکار از روش ابداعی خودم استفاده می کنم. شوینده ای که استفاده کنم تشکیل شده از سرکه به همراه ترکیب جوش شیرین + آب هستش.

مراحل تمیز کردن لباسشویی

محلول آب + جوش شیرین رو درون مخزن لباسشویی  بریزید؛ جایی که هنگام شستن لباس ها مایع لباسشویی رو میریزید. سپس از طریق درب لباسشویی (دری که از طریق آن لباس ها را درون لباسشویی میندازید.)سرکه سفید را به درون ماشین و قسمت استیل آن بپاشید. میتونید سرکه رو درون ظرف اسپری بریزید و اسپری کنید.

لباسشویی را در حالت نرمال و شستشو با آب گرم تنظیم کنید. درب لباسشویی را ببندید و آن را روشن کنید. دکمه ی استارت را بزنید و اجازه دهید سرکه به همراه جوش شیرین تمامی رسوبات را از بین ببرد. سرکه سفید به دلیل قابلیت ضدعفونی کنندگی بوی بد لباسشویی و قارچ و کپک ها را به سرعت از بین می برد.

در آخر درون لباسشویی و مخزن پودر و مایع و بخش لاستیکی لباسشویی را به وسیله ی یک حوله تمیز خشک کنید.

فراموش نکنید که پس از هربار شستن لباس ها، لباسشویی را به خوبی خشک کنید. اکتفا به باز گذاشتن درب لباسشویی کافی نیست و باید حتما به وسیله ی یک حوله اینکار صورت گیرد.

بهتر است ماهی یکبار اینکار را انجام دهید تا لباس هایی همیشه تمیز و خوشبو داشته باشید.

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید