info@sample.com 0212595995
  پاک کردن لکه چای و قهوه
  پاک کردن لکه چای و قهوه

  پاک کردن لکه چای و قهوه از روی فرش و لباس

  نوشیدنی ها یار و همراه آرامش بخش ما در طول روز هستند. نوشیدن یک فنجان قهوه یا چای می تواند تمام خستگی های یک روز سخت کاری را از تن شسته و از بین ببرد. در همین حین و در حال لذت بردن از چای، لحظه ای غفلت باعث برگشتن فنجان بر روی لباس هایتان شده و در کسری از ثانیه لکه ای بزرگ ایجاد می کند که بسیار هم دید رس عموم قرار دارد. و یا حتی در منزل پس از ساعتها نظافت و تمیز کردن منزل، برای رفع خستگی یک فنجان چای میریزید و در لحظه ای غافل گیرکننده میبینید که چای برگشته و یک لکه ی قهوه ای رنگ بزرگ و زشتی را روی فرش تمیز و براقتان به وجود آورده است. در چنین شرایطی نباید لکه را نادیده گرفت و پاک کردن آن را به بعد موکول کنید؛ چرا که در این صورت لکه خشک میشود و پاک کردن آن سختتر خواهد شد. امروز در وب سایت هوم کلین چند روش اساسی برای پاک کردن لکه چای و قهوه از روی فرش و لباس را مورد بحث قرار داده ایم.

  یکی از مواد شوینده که به لکه بری البسه کمک می کند؛ وایتکس و سفید کننده ها هستند که به راحتی و در کسری از ثانیه لکه ها را از بین می برد. اما در کنار از بین بردن لکه ها، رنگ لباس را هم از بین می برد.

   

  پاک کردن لکه قهوه و چای با دستمال کاغذی

  حتما برای شما رخ داده که در محل کار و دقیقا روزی که تصمیم گرفته اید لباس های رنگ روشن بپوشید؛ دقیقا در همان روز تمام فنجان های چای و قهوه هوس برگشتن روی لباس هایتان را دارند و بالاخره یک فنجان سمج و باپشتکار موفق خواهد شد و بر روی لباس های تمیزتان یک لکه ی قهوه ای رنگ ناخوشایند پدید می آورد.

  حال باید تمام روز با حالتی خجالت زده با این لکه سروکله بزنید تا به خانه برسید و آن را پاک کنید و در طول روز برای تمام کسانی که با تعجب به آن لکه نگاه می کنند توضیح دهید که داستان از چه قرار است و در واقع شما در ابتدای روز یک لباس تمیز و اتو کشیده پوشیده اید و این لکه به تازگی به وجود آمده است.

  پاک کردن لکه قهوه و چای با دستمال کاغذی

   

  برای جلوگیری از تمام این اتفاقات به وسیله ی دستمال کاغذی به راحتی مشکل را حل و فصل کنید. یک دستمال کاغذی را با آب سرد مرطوب کنید و برای چند دقیقه بر روی لکه فشار دهید تا تمام رنگ قهوه ای لکه را به خود جذب کند. به این نکته توجه داشته باشید که ابدا و اصلا دستمال را روی لباس نکشید. اینکار نه تنها کمکی نمی کند بلکه باعث گسترش هرچه بیشتر لکه می شود.

   

  پاک کردن لکه قهوه با آبلیمو

  آبلیمو را بر روی لکه بریزید و چند دقیقه صبر کنید سپس لباس را آبکشی کنید و ببینید آبلیمو به دلیل برخورداری از خاصیت اسیدی خود چگونه باعث نابودی لکه ی قهوه و چای می گردد.

  نکته: اگر قهوه با چای که موجب بروز لکه شده، حاوی شکر بود است؛ابتدا لباس را آبکشی کنید و سپس این راه حل را امتحان کنید. در غیر اینصورت لکه ای بزرگتر از لکه ی قبلی پدید می آید.

   

  جوش شیرین همه فن حریف

  جوش شیرین همه فن حریف

  در هر مشکلی که برای نظافت منزل در کرج به آن برمی خوریم جوش شیرین پای ثابت و یک راه حل عالی است. از گرفتگی لوله ها تا از بین بردن لکه ها. فرقی نمی کند این لکه ناشی از چه چیزی و بر روی چه سطوحی است. جوش شیرین همیشه یک راه حل موثر است.

  ابتدا لکه را کمی خیس کنید و جوش شیرین را بر روی آن بریزید و با دست به حالت دورانی آن را بمالید.

   

  شستن لباس یک راه از بردن لکه ها

  لباس را پشت و رو کنید و از قسمت پشت لباس ناحیه ی کله را با آب سرد خیس کنید. مطمئن شوید لکه از بین برود. در صورتی که لکه تازه است و هنوز خشک نشده این روش کاربرد دارد.

   

  پاک کردن لکه با مایع ظرفشویی

  کاربرد مایع ظرفشویی لکه بری و چربی زدایی قوی برای ظروف است اما برای لکه های روش فرش و لباس هم یک راه حل بی نظیر است. مقداری مایع را بر روی لکه بریزید و آنقدر بمالید تا کف کند و لکه از بین برود. در نهایت با آب سرد آبکشی کنید.

   

  با ماست لکه های فرش را پاک کنید

  متناسب با ابعاد و بزرگی لکه، یک قاشق ماست را روی آن بریزید تا لکه را کاملا بپوشاند. ۱۰ دقیقه صبر کنید و با قاشق ماست را از روی فرش بردارید. به وسیله ی دستمال، اسفنج و یا اسکاچ خیس مقادیر باقی مانده ی ماست را از روی فرش پاک کنید.

  در صورتی که لکه کمرنگ تر شده باشد ولی همچنان به قوت خودش باقی باشد؛ چندین بار اینکار را تکرار کنید تا نتیجه ی مطلوبی بگیرید. این شرایط در صورتی پدید می آید که لکه قدیمی تر باشد.

  در واقع هرچه لکه تازه تر، از بین بردن آن راحتتر.

   

  با نور آفتاب به جنگ لکه ها بروید

  نور خورشید این توانایی را دارد که هرگونه لکه را از بین ببرد. هر لکه ای! کافی است لکه را خیس کنید و در معرض نور خورشید قرار دهید تا خشک شود. در نهایت شاهد خواهید بود که خورشید چه نقش مهمی در از بین بردن لکه ها دارد.

  درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید